Cilt Lekeleri

Bireylerin vücutlarında daha çok yüz bölgelerinde bazı lekeler meydana çıkmaktadır. Bunun nedeni genelde güneştir. Fakat güneşin yapmadığı bazı cilt lekeleri da bulunmaktadır ve bu lekeler; düzensiz beslenme ve düzensiz uykudan ya da yaşa bağlı olarak bulunduğu ergenlik çağından kaynaklanmaktadır.

Neo-Peel for wrinkles age spots

Yüzünüzde bulunan en küçük bir leke bile bütün görselliğinizi etkilemektedir. Örneğin, cildinizdeki ufak bir leke, göz altı torbaları ya da
morlukları, cildin kırışması, siyah noktalar ve sivilceler. Bunlardan kurtulmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken ve en önemlisi olan cilt temizliğidir. Cilt sayamayacağınız kadar dakika başı ölü deri hücreleri dökmektedir. Eğer cilt temizliğinize önem vermezseniz, bu ölü deriler yüzünüzde kalır ve yüzünüz yağlanmaya başlar. Yağlanmaya bağlı olarak da sizlere bahsettiğimiz lekeler meydana gelir. Yüz temizliğinizi iyi bir şekilde yapmak istiyorsanız, ürünler haricinde buhar banyosu tekniğini uygulayabilirsiniz. Sıcaklık derinize nüfus ettiğinde, cildiniz genleşmeye başlar ve dokularınız açılır. Açılan dokularınızın içindeki yağlar ve ölü deriler ise yine buhar banyosu sayesinde temizlenir. Buhar banyosunu yüzünüze uyguladıktan sonra, istediğiniz bir bitkisel maskeyi yüzünüze uygulayabilirsiniz. Böylelikle cildiniz temizlenir ve yumuşar.

Bu hastalıklar genellikle deri ve zührevi hastalıklar kategorisine girer. Doktor tedavisi tarafından kontrol edilebilen bu lekelerin bir başka yolu da evde yapılan kürlerdir. Örneğin lahana kürü, en çok tercih edilen kürdür. Lahana maskeleri, lahananın suyu ve lahana diyeti sürekli kullanılan yöntemlerdir. Sizlerde evinizde lahanadan doğal bir maske yaparak cildinize uygulayabilirsiniz.

Lahana Kür Tarifi

İhtiyacınız olanlar : 1 adet lahana yaprağı, 1 çorba kaşığı pirinç unu, 1 adet gazlı bez ve yeteri kadar pamuk.

Kürün hazırlanışı ve uygulanışı : Öncelikli olarak pirinç ununu lapa hale getirene kadar pişirin. Ardından lahana yaprağını ezip, lahana suyunu çıkarın. Lahana suyuna gazlı bezi batırın ve ayrı bir kaba batırdığınız gaz bezinin suyunu sıkın. Ayrı bir kaba sıktığınız lahana suyunun içine 1 buçuk tatlı kaşığı lapayı ekleyin ve karıştırın. Ardından pamuğu bu karışıma batırın ve yüzünüze uygulayın.