Güzellik ve Cilt Bakımı Tarifleri

Cilt bakımı tüm kadınların günlük hayatında dikkat etmesi gereken şeylerdendir, bu nedenle bizde bu yazımızda güzellik ve buna bağlı olarak cilt Güzellik ve Cilt Bakımıbakımını incelemek istedik. Bu yazımızda evde uygulayabileceğiniz ufak kürler ve dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalarını sizinle paylaşacağız.

Öncelikli olarak cildinizin güzel ve bakımlı olmasını istiyorsanız cildinizi günlük olarak temizlemelisiniz. Cildinizi temizlerken dikkat etmeniz gereken öncelikle ellerinizin temiz olmasıdır. Cildinizi temizlemek için maden suyu kullanırsanız cildinizin daha sağlıklı ve daha canlı olmasını sağlayabilir hem akne ve siyah noktalara karşı önlem almış olursunuz.

Hafif bir fondöten kullananın, kalın fondöten sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterecek ve yüzünüzde bir tabaka varmış gibi gösterecektir. O nedenle bu durumdan kaçınmalısınız. Fondöten uygulamadan önce yaz aylarında muhakkak güneş kreminizi yüzünüze sürün ve güneşin zararlı etkilerinden korunun.Fondöten sürerken yumuşak hareketler yapın, cildinizi yormayın, hırpalamayın. Yüzünüzü muhakkak nemlendirin. Yüzünüzü nemlendirmek için nemlendirici kremlerin yanında, salatalığı mikserden çekerek yapacağınız püreyi de kullanabilirsiniz. Bu püreyi uyguladıktan yarım saat sonra maden suyuyla temizleyin!

Sağlıklı beslenmeye dikkat edin. Çikolata ve yağlı yiyecekler ciltte sıkıntılara neden olabilmektedir. Bu nedenle ciltteki sıkıntıları engellemek için yeme alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz gerekmektedir. Sivilceli, siyah noktalı bir cilt için, kil maskesi uygulamak çözüm olabilir. güzellik-cilt-bakımıToz kili, ılık su ile karıştırın içine çekilmiş domates koyun ve yüzünüze uygulayın. Böylelikle gözenekleriniz açılacak ve cildinizde iyileşmeler göreceksiniz. Bu maskeyi yüzünüzde kuruyana kadar bekletin kuruduğunda ise yine maden suyu ile iyice temizleyin.