İnsülin tedavisi

İnsülin tedavisi

Diyabetik hastaların kan şeker değerini normal seviyede tutmak ve ciddi bir problemin oluşmasını önlemek için uygulanan insülin tedavisi, vücutta bulunan insülini yerine koyup kan şekerinin kontrol altında tutulması için uygulanan bir metottur. Kesinlikle bir bağımlılık yaratmayan insülin tedavisi, vücudun kendi başına yeteri kadar üretemediği insülini dışarıdan sürekli yerine koymak için uygulanması mutlak gerekli olan bir tedavi yöntemidir.

İnsülin tedavisi Tip 1 diyabet hastalarının genel sağlık durumu göz önünde bulundurularak günde 2 ya da 4 defa, Tip 2 diyabet hastalarına ise 1 veya 4 defa uygulanmalıdır. Diyabetik hastalar insülin tedavilerini kendi başlarına yapabilmekteler. Evlerinde belirli zamanlar içinde glukometre (şeker ölçme cihazı) ile hastalar kendi lan şekerlerini takip edip, insülin dozunu ayarlayabilirler.

Şeker hastalarının insülin tedavisi

evde insülin tedavisi, evde insülin tedavisi nasıl yapılır, insülin tedavisi hakkında, insülin tedavisi nasıl yapılır, insülin tedavisi nedir, şeker hastalarının insülin tedavisi, ünsilin tedavisi nasıl yapılmalı