Şeker hastalığı tedavisi

Şeker hastalığı tedavisi

Besinlerden elde edilen ve karaciğerde depolanarak kana salınan glukoz, insülin yardımı ile hücre içine girip orada depolanamıyor ve kullanılamıyorsa, kanda birikmeye başlayarak hastalarda mütenevvi şikayetlere sebep olmasının yanı sıra hayati risk teşkil etmektedir. Bu sebepler, şeker hastaları muhakkak tedavi olmalılar. Görme kusuru, felç, kalp hastalıkları, yaraların iyileşmesinde gecikme, böbrek hasarı, aşırı idrara çıkma, yorgunluk, susama ve kilo kaybı gibi şikayetleri yaşıyorsanız şeker hastası olmuş olabilirsiniz.

Şeker hastaları haftada bir kereye mahsus sabah akşam şeker ölçümü yapmalı ve yaptığı ölçümü kayıt altına alarak kontrollü bir şekilde yaşam sürmeye kendilerini adamalıdır. İdeal kiloyu da kontrol altında tutmak için günlük düzenli beslenme özen gösterip, egzersiz ve spor yapmalı ya da en azından her gün en az 30 dakika yürüyüş yapmalıdırlar. Aynı zamanda şeker hastaları diyetisyen kontrolünde sağlıklarını tehdit etmeyecek besinleri tüketmeli, öğün atlamamalı ve hekimlerinin sözlerinden dışarı çıkmamalıdırlar.

Fruktoz, sakkaroz veya şeker gibi maddeler ihtiva eden gıda ürünlerini kullanmaktan sakınmalısınız. Şeker hastaları bu hastalık barışık yaşamayı öğrenmelidir. Bu hastalığın günümüzde kesin tedavisi yoktur, ancak dikkat edilmesi gereken bu hususlar sayesinde hastalığın sebep olacağı sorunları yaşamamış olur ve hayatınız daha çekilir bir hal alır. Aksi durumda şeker hastalığı sizi ölüme kadar götürebilir.

şeker hastalarına öneriler, Şeker Hastalığı, şeker hastalığı nası tedavisi edilir, şeker hastalığı nasıl geçer, şeker hastalığı nasıl önlenir, şeker hastalığı nasıl tedavi edilir, şeker hastalığının çaresi nedir, şeker hastalığının tedavi yolları, şeker hastalığının tedavi yöntemleri