Tip 2 diyabet belirtileri

Tip 2 diyabet belirtileri

Pankreas bezinin insülin hormonu ürettiği ancak vücudun bunu gerektiği gibi kullanamamasından husule gelen Tip 2 diyabet hastalığı, hastalarda mütenevvi belirtiler ortaya çıkartarak yaşamlarını ciddi anlamda etkiler. Tip 2 diyabet hastalığı ekseri 40’lı yaşlardan sonra kendini gösterir. Peki Tip 2 diyabet belirtileri nelerdir? Tip 2 diyabet hastası olduğumuzu nasıl anlarız? Buyurun, yazımızdan öğrenelim.

Tip 2 diyabet hastalığında sık sık idrara çıkma isteği husule gelir. Aynı zamanda sık sık susuzluk çekmeden dolayı sürekli su içilmesi de Tip 2 diyabet belirtileri arasında olurken, bu şikayetlere bir de aşırı yemek yeme isteği eklenir. Yetişkinlerde husule gelen bir şeker hastalığı olan Tip 2 diyabet kilo kaybına da yol açmaktadır.

Tip 2 diyabet plazma kan glukoz düzeyinin yükselmesine de sebep olur. Bunların dışında yorgunluk hissi, vücutta husule gelen yaraların iyileşmesinde ki gecikmeler, ciltte kuruma ve kaşıntı, gözde bulanık görme sorunu, sık sık enfeksiyon hastalıklarına yakalanma, cinsel sorun yaşama gibi şikayetlerde Tip 2 diyabet belirtileri. Bu sorunlara ek olarak ellerde ve ayaklarda uyuşma hissinin ortaya çıkması ve ağız kuruluğu da bu hastalığın belirtileri arasında sayılır.

tip 2 diyabet, tip 2 diyabet belirtileri nelerdir, tip 2 diyabet belirtisi, tip 2 diyabet ve belirtileri, tip 2 diyabet ve belirtisi, tip 2 diyabetin belirtileri, tip 2 diyabetin belirtileri nelerdir, tip 2 diyabetin yol açtığı şikayetler