Tip1 diyabet belirtileri

Tip1 diyabet belirtileri

İnsülin hormonunun eksikliğinden kaynaklanan şeker hastalığına verilen bir isim olan Tip1 diyabet, ekseri çocuklarda ve gençlerde başlamakta ve ülkemizde neredeyse tüm şeker hastası olanlar bu grubun içindedir. Tip1 diyabet hastalığının mütenevvi nedenleri bulunur. Bu nedenlerin neler olduğunu merak edenler açıklıyoruz:

Tip1 diyabetin nedenleri

Tip1 diyabet hastalarında bulantı, kusma, yorgunluk, derin derin soluma, kilo kayıplar, baygınlık, dalgınlık hali gibi keton cisimciklerinde üretilmesine bağlı bir takım belirtiler husule gelir. Bu sorunlara ek olarak şeker yüksekliğine bağlı sık sık idrar yapma, sürekli su içme isteği ve ağız kuruması gibi şikayetlerde görülür.

Yukarıda aymış olduğumuz şikayetlerin hissedilmesi durumunda derhal hastaneye gitmeli ve bir hekime danışmalısınız. Çünkü hücrelerin enerjisiz kalması başta beyin olmak üzere birçok organı olumsuz etkiler ve hastayı zehirlenmeye sürükler.

tip1 diyabet, Tip1 diyabet hastalığının nedenleri, Tip1 diyabet neden kaynaklanır, Tip1 diyabet neden olur, Tip1 diyabet nedenleri nelerdir, Tip1 diyabet sebepleri, Tip1 diyabetin nedenleri, Tip1 diyabetin sebepleri nelerdir, Tip1 şeker hastalığı, Tip1 şeker hastalığı nedenleri, Tip1 şeker hastalığı sebepleri