Azgın Keçi Otunun Bilinen 5 Faydası

Azgın keçi otu takviyeleri kullanmak, cinsel ve genel sağlığınızın belirli kısımlarını önemli şekillerde etkileyebilir. Performans macunu olarak hazırlanan birçok macunun içerisine konulur.

Azgın keçi otu nedir?

Azgın keçi otu, Çin’e ve Asya’nın diğer bölgelerine özgü olan popüler bir bitkisel cins olan Epimedium bitkisinin ortak adıdır. Ayrıca diğerlerinin yanı sıra barbunya, piskoposun şapkası, peri kanatları ve Yin-Yang-Huo olarak da bilinen bu bitki, yaklaşık 2000 yıl boyunca kullanılmaktadır ve doğal sağlık uygulayıcılarının gözdesi haline gelmiştir. Garip bir isim, bir çoban sürünün bitkilerin belirli bir yamacında otladıktan sonra aşırı derecede uyandığını fark ettiğinde bu bitkinin kökeni ile gelir. Böylece, bu bitki cinsel uyarıcı itibarı doğdu, ancak erkekliği arttırmaktan çok daha fazlasını yapabilir.

 

Bu yabani otların düzinelerce farklı türü varken, tıbbi etkileri için hasat edilen beş ana tür vardır. Azgın keçi otu, icariin’deki aktif bileşenlerden biri, genellikle bu bitkinin pek çok etkisi için verilen kredi olan güçlü bir flavonoiddir. Azgın keçi otu tozu çoğu insanın bu bitkisel takviyeyi tükettiği formdur.

Azgın Keçi Otu Etkileri

Azgın keçi otunun en büyük etkileri şunlardır:

Doğal afrodizyak

Dengeleyici hormonlar

Kanser önleme

Kemiklerin güçlendirilmesi

Kas gücünü artırmak

Aşağıda ayrıntılı olarak tartışalım.

Afrodizyak

Belki de bu otun en ünlü kullanımı, vücuttaki stres hormonlarının seviyelerini düzenleyebilir, bu da düşük cinsel dürtü ve menopoz semptomlarını önleyebilir. Ayrıca, bu bitkide bulunan antioksidanlar kan damarlarını genişletebilir ve dolaşımını artırabilir. Bu, hassas üreme alanlarına doğru kan akışının artırılacağı ve böylece bazı erkeklerde erektil disfonksiyon semptomlarının hafifletileceği anlamına gelir. Bundan dolayı padişah macunu adı verilen macunda bu amaç ile kullanılmıştır.

 

Testosteron Seviyeleri

Bu bitki sadece dolaşımını etkilemekle kalmaz, aynı zamanda vücuttaki testosteron ve diğer hormonları da etkiler. Bu, uygun büyüme ve gelişme dahil olmak üzere birçok doğal ve metabolik süreci düzenlemeye yardımcı olabilir.

 

Kas gücü

Icariin, hücre büyümesini hızlandırabilen ve kas gücünü kuvvetli bir oranda arttıran proteinlerin artması da dahil olmak üzere birçok etkisinden sorumlu olan bu bitkideki güçlü etken maddedir.

 

Kemik sağlığı

Araştırmalar, bu bitkinin düzenli tüketiminin mineral alımını artırabildiğini ve osteoporoz riskini azaltabildiğini bulmuştur. Kemik mineral yoğunluğunu arttırarak ve minerallerin vücut tarafından sızmasını önleyerek, bu bitki yaşlandıkça sizi güçlü ve esnek tutabilir.

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlıdır

Padişah Macunu bir ilaç değildir, takviye edici gıdadır!

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ: padişah macunu, padişah macunu faydaları, padişah macunları, padişah macun, padişah macunu kullananlar, padişah macunu içindekiler, padişah macunu nasıl kullanılır, padişah macunu aktar, padişah macunu ahmet maranki, padişah macunu al, padişah macunu ankara

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.