Bölgesel Zayıflama ve Yapılış Nedenleri

                       zayiflama-cilginligi-ruhunuzu-da-yorarBölgesel  Zayıflama

Sizce  fazla kiloların sebebi nedir? Neden kilo alıyoruz? Maalesef ki gereğinden çok fazla yiyebiliyoruz,zevk için yiyebiliyoruz bu yediklerimiz de vücudumuz da birikerek yağ oluşturabiliyor üstelik bu yağlanmalar belli bölgeler de toplanabiliyor.

Bu toplanma genellikle erkeklerde göbek ve bel kısmında,kadınlarda ise  basen kalça ve baldırlarda meydana gelebiliyor.Bir defa yerleşen bu yağ birikintileri  yani bölgesel şişmanlık tedavi edilmezse kişi zayıflasa dahi kolay kolay gitmeyebilir.

Bu fazlalıkların  yok  edilmesinde  kişiye göre  değişebilen tedavi kombinasyonları uygulanması gerekebiliyor.Bu tedavileri yaptırırlarken hastalar mutlaka doğru bir beslenme planıyla kilo kaybedebilirler. Çünkü her kaybettikleri kilo miktarının iki misli kadar zayıflaması bir görüntüye kavuşurlar.

Sağlıklı bir  diyet listesi ile yola başlayabilirsiniz. Diyet seçimlerini  doktorunuza danışarak uygulayabilirsiniz.Bir diğer kişinin diyet listesini uygulamanız   bir takım hastalıkları meydana getirebilir.Bu yüzden doktorunuzun size yazmış  olduğu diyet listesini uygulamanız da fayda var.

Sağlıklı diyet listesi sizi aç uzun zaman aç bırakmayan  diyetlerden olmalıdır.Vücut uzun zaman aç kaldığı sürede zayıflamış olmaz  aksine vücut kıtlık çektiğini hissettiği zaman her tükettiğiniz besini depolamak zorunda kalabilir.Vücudun bu depoladıkları  öğünler belli başlı bölgelerde yağlanmalara sebep olabilir.Sağlıklı bir diyette aralarda sürekli  bir şeyler tüketmek zayıflamanıza yardımcı olabilir.Bunun yanında egzersiz yaparak da  zayıflamanız da hız kazanmış olabilirsiniz.

Egzersizi  bir çok kişi uygulamayabiliyor.Fakat bunu bir alışkanlık haline getirerek hem sağlıklı yaşam hemde formunuzu korumak için yapabilirsiniz.