Evde kan şekeri takibi nasıl yapılır?

Evde kan şekeri takibi nasıl yapılır?

Şeker hastalarına uzman hekimler tarafından önerilen kan şekeri takibi nasıl yapılır, yaparken nelerde dikkat etmek gerekir ve ne zamanlar kan şekeri ölçümü yapılmalıdır gibi akıllarınızda kalan tüm soruların cevabını sizlerle paylaşıyoruz. Evde kan şekeri takibi yapmak isteyen Tip2 diyabet (şeker) hastaları bu makalemizde aradıkları tüm bilgilere ulaşacaklar. İşte sizler için yapmış olduğumuz araştırma sonucunda uzman hekimlerin evde kan şekeri takibi yapma önerileri:

Tip2 diyabet hastaları kan şekeri takiplerini ister ağızdan şeker düşürücü hap ile isterse de insülin kullanımı ile yapabilirler, ancak kan şekeri düzeylerinin nasıl gittiği konusunda muhakkak hekimlerine danışmalı ve hekim kontrolü ile sürdürmelidirler. Bu nedenle insülin kullanan Tip 2 diyabetlilerin 4 öğün olacak şekilde sabah kahvaltısı, öğlen yemeği, akşam yemeği ve gece kan şeker ölçüm cihazı olan glukometre ile düzenli olarak ölçüm yapmalıdırlar.

İnsülin kullanmayan Tip2 diyabetliler ise günde iki öğün kan şekeri ölçümü yapmalılar. Tip2 diyabet hastalarından insülin kullanamayanlar kan şekeri ölçümünü haftada iki kez yapmaları yeterli olurken, insülün kullananlar ise haftada kaç kez yapacaklarını hekimlerine danışmalıdır. Ancak Tip2 diyabet hastalarının en uygun kan şekeri ölçümlerini yapmaları için muhakkak doktorlarına veya diyabet eğitimcilerine danışmaları gerekir.

evde kan şekeri ölçümü, evde kan şekeri ölçümü nasıl yapılır, evde kan şekeri ölçümü nasıl yapılmalı, evde kan şekeri takibi, evde kan şekeri takibi nasıl yapılmalı, evde kan şekeri takibi yapmak için, glukometre ile evde kan şekeri ölçme, glukometre ile kan şekeri nasıl ölçülmeli, glukometre ile kan şekeri ölçümü