Hipoglisemi Hastalarının Beslenme Şekilleri

hipoglisemi-nedirRahatsızlıkları olanlar için yeme düzeni, dikkat etmesi gerekilen hususlar çok daha önemlidir. Ama bu durumun yanında en önemli nokta ona uygun olan bir diyet bulma çabaları olmalıdır. Tabi ki genellikle doktor kontrolündeki diyetler yarar sağlayacaktır.

Rahatsızlıklardan birisi olan hipoglisemi yani; şeker düşüklüğü olarak tanımlanan bu rahatsızlık, karbonhidratlı gıdaları tükettikten sonra, ya da uzun bir açlıktan sonra titreme, çarpıntı, bulantı gibi sorunlar yaşarlar. Bunun sebebi kan şekerlerinde olan düşüklüktür.

Hipoglisemi belirtileri nelerdir?

Çok sık acıkıyor ve şekerli gıdalara yöneliyorsanız, olmadık zamanlarda tatlı krizine giriyorsanız, yorgunluk, mide krampları, bitkinlik çekiyorsanız, aç kaldığınızda vücudunuzda titreme, soğuk terleme, kalpte çarpıntı yaşıyorsanız tetkik yaptırmanız da fayda var.

*Hipoglisemi hastası neler yapmalıdır?

*Vücutta olan fazla kilolar verilmelidir.

*Vücut uzun süre aç bırakılmamalıdır.

*Tatlı tüketimi azaltılarak, aç karnına tüketim yapılmamalıdır.

*Düzenli bir beslenme programı hazırlanmalı, öğünler atlanmamalıdır.

*Kan şekerinin yemekten sonra 3 saatte düştüğü düşünülerek, öğün araları 3-4 saat olacak şekilde ayarlanmalıdır.

*Kan şekerinin hızlı düşmesine sebep olan karbonhidratların tüketiminden kaçınılmalıdır.

*Şekerli, besinler, meyve suyu, çay ve kahve tüketimi aşırı şekilde olmamalıdır.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Diyetler, popüler diyetler, besinler ve içerikleri, diyette olanların dikkat etmesi gerekenler, diyet ve spor, sağlıklı beslenme, düzenli beslenme, besinler ve kalorileri, kalorilerin artış miktarı, vücut kitle endeksi, ideal kilo hesaplama, diyet yemekleri, diyet tatlılar, diyet et yemekleri, diyetler ve kalori oranları