İbrahim Saraçoğlu Saç Dökülmesi Kürü

Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu saç dökülmesi ve saç dökülmesine iyi gelen bitkisel kürlerden bahsediyor. Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu’nun saç dökülmesini önleyen bitkisel kürlerini bu yazıda inceleyebilirsiniz. Saç dökülmesine karşı evde yapabileceğiniz basit bitkisel çözüm olarak İbrahim Saraçoğlu saç bakımı olan lavanta kürü öneriyor. Lavanta bitkisi kürü ile saç yıkamak ve lavanta suyu içmek olmak üzere iki kısımdan oluşuyor. Saç dökülmeleri durduktan sonra önlemek maksatlı olarak bu lavanta kürü uygulanabilir.

0215410749

Lavanta Kürü Tarifi: Saç Kürü

Saç dökülmesine karşı lavanta küründen ilk olarak lavanta ile saçların yıkanması şeklinde olmaktadır. Önceden yıkanmış saçlarınıza bu kürü uygularsınız. 3 bardak su tencerede ya da su ısıtıcısında kaynatılır. Kaynadıktan sonra bir tatlı kaşığı lavanta içerisine atılır ve kısık ateşte 5 dakika olmak koşulu ile demlenir. Demleme süresi tamamlandıktan sonra ocaktan indiriyoruz ve sıcak iken süzüyoruz. Kür ılıyınca saçlarınızı iyi bir şekilde bu lavanta suyu ile ıslatıyorsunuz. Yarım saat etki etmesini bekliyorsunuz. Yarım saat geçtikten sonra saçlarınızı sadece durulayıp kurulayınız. İki ay boyunca saçlarınızı yıkadıktan sonra bu lavanta kürünü uygulayınız.

Lavanta-

Lavanta Kürü Tarifi: İçme Kürü

İkinci kürde ise lavanta suyunun içilmesi gerekmektedir. Bir tatlı kaşığı lavantayı 300 ml yani yaklaşık bir buçuk su bardağı suda 7 dakika kısık ateşte demliyorsunuz. Demleme süresi bittikten sonra, ılımasını beklemeden süzmeniz gerekmektedir. Süzme işlemi tamamlandıktan sonra içmek için ılımasını bekleyiniz. 15 gün boyunca gün aşırı akşam yemeklerinden iki saat sonra bir çay bardağı dolusu içilmesi gerekiyor. Her kullanım zamanında taze olarak uygulanması önemli uyulması gereken bir kuraldır. 15 gün sonra 10 gün ara vermelisiniz ve tekrar 15 gün boyunca gün aşırı kullanıp kürü sonlandırınız.

99-9834242635236081629837654

Ürünlerimizden faydalanmak için whatsaap, instagram, skype, facebook gibi sosyal medya üzerinden www.urunstore.net sitesini tıklayabilirsiniz.

 

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

saç bakımı, saç dökülmesi, saç kürü, lavanta kürü tarifi, saç dökülmesine karşı kür, bitkisel kür tarifleri