İstenmeyen Tüyler İçin Öneriler

İstenmeyen tüyler koltuk altları, kasık bölgesi veya meme başı gibi hassas bir bölgedeyken, tüyleri çıkarırken özel dikkat gösterilmelidir. Bacakların daha az kırılgan cildi için tasarlanan tüy dökücüleri gibi bazı yöntemler, daha hassas bölgeler için uygun olmayacaktır ve tahrişin deri döküntülerine neden olabilir. Bir profesyonelin istenmeyen tüylerden arındırılması bir seçenek değilse, ürünün üzerinde kullanmak istediğiniz alan için güvenli olduğundan emin olmak için kullanılan herhangi bir epilasyon ürünündeki etiketi mutlaka okuyun.

Öneri 1

Bir tıraş bıçağı ile kılları tıraş edin. Bu genellikle en ucuz ve en kolay çözümdür. Tıraş işlemini kolaylaştırmak için uzun veya kalın saçlar makasla kesilebilir. Hassas bölgeler için, cildi tahriş etmemek için bol miktarda su ve tıraş kremi veya duşta tıraş ettiğinizden emin olun. Eğer tüylenmeye eğilimliyseniz ya da cildiniz hassassa, saç uzama yönünde tıraş edin. Aksi halde, karşı tıraş edin. Yine de, tıraş, saçlar büyüdükçe cilt tahrişine ve zedelenmelerine neden olabilir, bu nedenle herkes için ideal olmayabilir.

Öneri 2

Bikini çizgisi veya koltuk altları için tasarlanmış epilay tüy dökücü kullanın. Düzenli tüy dökücüleri çok sert olabilir, bu yüzden etiket uyarılarını okuyun ve talimatları dikkatlice izleyin. Cildinizin ürüne herhangi bir reaksiyon gösterip göstermediğini görmek için kremi küçük, göze çarpmayan bir bölgede test edin.

Öneri 3

İstenilen bölgeye ağda şeritleri veya sıvı ağdayı uygulayın ve saçları paket yönlerine göre çıkarın. Yine, ağdayı kullanmak istediğiniz alan için tasarlandığından emin olun. Eğer gergin iseniz profesyonel bir kişiye ağda da yaptırabilirsiniz. Cilt ağda olduktan sonra kırmızı veya tahriş ederse, etkilenen bölgeye serin bir kompres koymaya çalışın.

Bize bu kelimelerden ulaştınız:  epila tüy dökücü, epila tüy dökücü krem, epila tüy dökücü deodorant, epila tüy dökücü sprey eczanelerde, epila tüy dökücü krem fiyatı, epila tüy dökücü sprey resmi satış sitesi, epila tüy dökücü deodorant sprey, epila tüy dökücü yorumlar, epila tüy dökücü ve azaltıcı sprey, epila tüy dökücü ve azaltıcı sprey kullanıcı yorumları, epila tüy dökücü sprey, epila tüy dökücü & azaltici sprey, epila tüy dökücü Ankara, epila tuy dokucu ve azaltici sprey

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.