Kas krampları: Nedenleri ve belirtileri

Düzenli egzersiz ve aktif bir yaşam tarzı hem genel sağlık için çok önemlidir, ancak eğer sınırlarınızı tam olarak bilmiyorsanız, ya da bu tür fiziksel eforu almak için uygun bir durumda değilseniz, o zaman vücudunuz kasla protesto eder ve kramp girer.

Kas krampları nelerdir?

Kas krampları, kasların, özellikle de baldırlar gibi bacak kaslarının ani ve istemsiz kasılmalarıdır. Kas krampları, genellikle vücudunuzun üzerine koyduğunuz fiziksel talepleri ele almak için hazır olmadığı ilk işarettir. Delici bir acı hissedeceksiniz ya da cildin yüzeyinin altındaki sert bir kas dokusu düğümünü göreceksiniz.

 

Nedenler

Bu kramplar herhangi bir kas grubunda, sadece kollarda veya bacaklarda meydana gelemez ve büyük ölçüde aynı temel şeylerden kaynaklanır. Bir kramp girdiğinde, kasınız istemsiz olarak büzülür ve genellikle geçici olmasına rağmen, kas kullanımınızı belirli bir süre için önleyebilir. Çoğu durumda kasın çok fazla kullanılması, kasların gerilmesi veya dehidratasyon yapılması buna bağlı olabilir.

 

Bazı kas krampları sinir sıkışması, yetersiz ya da tıkalı kan ya da mineral eksiklikleri olabilir. Eğer ele alınmazsa, bu sorunlar ağrılı kramplarla birlikte devam edecektir.

Belirtiler

Bir kas krampının ön belirtileri kendiliğinden açıklayıcıdır – kaslarınız genellikle alıştığınız rahat “fleksiyon” seviyesinin ötesinde ağrır ve sıkılır. Keskin bir ağrı ve cildin altında sert, bükülmüş bir doku düğümünü hissedeceksiniz. Dokunulduğunda veya üzerine basıldığında alan ihale edilebilir.

Kaslarınızda yaşanan ağrıları ve kasılmaları hafifletmek için sizlere önereceğimiz orjin krem deneyebilirsiniz. Kaslarınıza bilinçsizce yüklenmemenizi umuyoruz.

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlıdır

Orjin Krem bir ilaç değildir, takviye edici üründür!

Bize bu kelimelerden ulaştınız: orjin kremi, orjin krem nedir, orjin krem faydaları, orjin krem kullananlar, orjin krem, orjin krem fiyat, orjin krem Ankara, orjin krem ankara satış noktaları, orjin krem avrupa siparis, orjin krem Almanya, orjin krem almanya siparis hatti, orjin krem Avrupa, orjin ağrı krem, orjin ağrı kremi, orjin ağrı kremi fiyatı, orjin krem bayilik, orjin krem beylikdüzü

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.