Maydanoz ve Limon Zayıflatır Mı? Faydaları Nelerdir?

Maydanoz insan sağlığı acısından büyük bir besin kaynağıdır
faydaları saymakla bitmez en önemli özelliklerinden biri de vücudumuz da ki ödemin kolay atılmasını sağlar ve sindirim

baf_maydanoz-limon-mucizesi_1
sistemimizin düzenli çalışmasına yardımcı olur
Bununla da kalmayıp A vitamini K vitamini ve C vitamini içermekte dir vücudumuz ihtiyacı olan kalsiyum ve demir eksikliğine faydalıdır günümüzde çok sık rastlanan hastalıklardan idrar yolları enfeksiyonu,solunumun yolları enfeksiyonu,bronsit ve astım rahatsızlığı çeken kişilere iyi gelmektedir.

maydanozmaydonoz-limon-kuru-nasil-yapilir

Maydanoz suyunda bulunan klorofil miktarı kan seviyesini artırarak vücudumuzun gerek duyduğu oksijeni seviyesini yükselttir vücudun metabolize etmesine yardımcı olur.
Maydanoz kanın temizlemesine, kansızlık rahatsızlığı sorunu yasayan hastalara, mesane iltihaplanmasına ,kum, böbrek taşı tansiyona,obeziteya ,böbrek ve karaciğer rahatsızlıklarına faydalıdır.

maydanoz-suyu
örneğin
60 gr maydanoz
4 su bardağı su
Yarım limon
1 tatlı kasıgı bal
Kaynamış (5dk)olan 60 gr Maydanoz suyunu ılıması için beklemesi gerekmektedir sonrasında bal ve limon ilave edilerek günde 1-2 bardak tok karnına içilir böylece üst solunum yolları enfeksiyonuna astım bronsit gibi şikayeti olan hastalara faydaları olduğu söylenmekte dir .
Böbrek ve idrar yolları şikayetlerinde ise; 4 bardak suya 1 demet maydanoz yıkanır ilave edilir, 5 dakika kaynatılır, süzülür, günde 2 kere 1′er çay bardağı içildiği taktirde vücudun ödemin atmasında büyük etken olduğuna tanık olacaksınızdır
Zayıflamak ısteyen kısıler ise sabahları ac karnına sadece 1 su bardağı tüketmeliler ayda 15 gün yapılması tavsiye edilir 15 gün beklenmelidir maydanoz suyu aç karnına kullanıldığı taktirde kişiye tokluk hissi vermektedir.

shake-detox

uyarı : Maydanoz günde 70gr dan fazlası zararlı olabilir

Limonun sağlığımız açısının dan bir çok faydaları vardır. En önemli özelliklerinden biride kanser rahatsızlığı yaşayan insanların kullanmış olduğu ağır ilaçların vücudumuzdan kolay atılmasına yardımcı olur ayrıca bitkisel kemotrapi etkisi yaratır ve antibakteriyel ve antiviral olmasından dolayı vücudunun bağışıklık sistemini güçlendirir. Limon suyu karaciğerin safra üretimini arttırarak vücudumuzdaki yağları kolaylıkla sindirilmesine yardımcı olur hatta vücuttaki toksinleri uzaklaştırarak, yağları yakar sindirim sistemini hızlandırdığı için kilo vermede büyük etkendir bir çok diyet listelerinde de karşımıza çıkar.