Mısır gevreği kilo aldırır mı?

Özellikle yurt dışında çok fazla tüketilen ve Türkiye’de de giderek yaygınlaşan yiyeceklerden biride mısır gevrekleri olmuştur. Tahıl gevreği olarak da bilinen ve özellikle kahvaltıda çok fazla tüketilen mısır gevrekleri, kısa sürede hazırlanması ve tok tutması nedeniyle birçok kişi tarafından düzenli olarak tüketilmeye başlanmış bir yiyecektir. Başta çocuklar olmak üzere yetişkinlerinde çok fazla tükettiği mısır gevrekleri içeriğinin farklı tahıllardan oluşması ve farklı lezzetlere sahip olmasından dolayı çok sık tüketilen hazır kahvaltı yiyeceklerinden biri olmuştur.

Çıtır çıtır olması ve lezzeti ile kişilerin çok sık tükettiği mısır gevrekleri, özellikle diyet yapanların ve çalışan ancak sabah kahvaltı yapmaya zaman bulmayan kişilerin ilk tercihleri arasında olmuştur. Ancak formunu koruyan ve yediklerine özellikle dikkat eden kişilerin merak ettikleri konulardan biride mısır gevreklerinin kilo aldırıp aldırmamasıdır. İçersinde mısır, buğday, yulaf gibi tahılların kuru halini bulunduran kahvaltılık gevrekler genellikle kilo almanıza neden olacak yiyeceklerden değildir. Ancak içerisine eklediğiniz sütün yağlı olması, içerisine ekstra şeker ya da balın eklenmesi gevreğin kalorisinin artmasına ve dolayısıyla kilo almanıza neden olacaktır. Bunun dışında kimi zaman bazı mısır gevrekleri size daha renkli ve lezzetli görünebilir ancak kalori bakımından bu gevrekler oldukça yüksek rakamlara sahip olabilir. Bu nedenle satın aldığınız mısır gevreklerinin içeriğini ve kalori miktarını mutlaka inceleyin.

Yine mısır gevreğini çok fazla tüketen kişilerin merak ettiği diğer konulardan biride mısır gevreklerinin kaç kaloriye sahip olduklarıdır. Çeşidine ve markasına göre farklılık gösteren mısır gevreklerinin 1 kasesi 200 kalori olabileceği gibi bu sayı farklı markalarda ve çeşitlerde göre 600 kaloriye kadar yükselebilmektedir. Bu nedenle tükettiğiniz mısır gevreklerinin kalori, şeker ve enerji miktarlarına bakarak satın alabilir ve ona göre tüketebilirsiniz.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

mısır gevreği, tahıl gevreği, mısır gevreği kaç kalori, mısır gevreği kilo yapar mı, mısır gevreği kilo aldırır mı, kahvaltılık gevrek, kahvaltı gevreği, mısır gevreği zararlı mı, mısır gevreği sağlıklı mı, mısır gevreğinin kalorisi, kahvaltılık gevrek kaç kalori, mısır gevreği diyete zarar verir mi