Sinüzit Nedir? Sinüzite İyi Gelecek Kür Nedir?

Sinüzit tedavisi için önerilerimizi vermeden önce öncelikle Sinüs’ün ve sinüzitin ne oluğuna bakalım mı? Doç. Dr. Teoman Dal sinüziti şöyle özetliyor:

Sinüsler yüzdeki kemiklerin içine yerleşen ve kanalları burun içine açılan, içi hava dolu kemik boşluklarına verilen addır. Bu sinüs boşluklarında bulunan mukozun bakteri, viral veya mantar gibi sebepler ile iltihaplanması sonucu sinüzit oluşuyor. Sinüzit üçe ayrılır: akut sinüzit, subakut sinüzittir ve kronik sinüzit. Sinüzit eğer 2 haftadan kısa ise akut sinüzittir, 2-12 hafta arasında ise subakut sinüzittir, eğer daha uzun ise kronik sinüzittir.

Sinüzit bağışıklık sisteminin zayıf olmasından, solunum yolu enfeksiyonlarından veya geniz etinin büyük olmasından dolayı oluşabilir.

Sinüzitin belirtilerine bakacak olursak: Göz ve çevresinde yoğun ağrı, burun tıkanıklığı, burun ve genizden sarı-yeşil akıntı, halsizlik, ateş vb durumlardır.

Belirtiler var ise öncelikle doktora gitmenizi tavsiye ederiz. Çünkü her ağrı sinüzit değildir. Öncelikle hastalığınızın ne olduğunu öğrenmeniz gerekir ki tedavisini uygulayabilesiniz.

Aşağıda size tavsiye edeceğimiz sinüzit kürü destek amaçlıdır. Kullananlar şifasını görmüştür. Bu yüzden sizlere de tavsiye edeceğiz.

Malzemeler:
1 adet siyah turp
1 limon
2 tatlı kaşığı zencefil
3 tatlı kaşığı kara kovan balı

Yapılışı:

Siyah turpu rendeleyin. Limonun suyunu sıkın, kabuğunu rendeleyin. Bütün malzemeleri iyice karıştırarak macun haline getirin. Günde 3 kez -sabah, öğlen ve akşam- bir tatlı kaşığı yiyin. Çoçukar için sabah-akşam bir tatlı kaşığı yeterlidir.

Kullanım önerisi olarak macunu yedikten sonra 45 dakika bir şey yememenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.


Ayrıca bu kürü 75 gün üst üste devamlı olarak kullanmanız gerektiğini de söylemek durumundayız. Unutmayın sabır ile tedaviye devam etmelisiniz ki bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Tez zamanda sağlığınıza kavuşmanız dileği ile