Süt ile Yapılan Maskeler

Süt, insan sağlığı için önemli olduğu kadar cilt için de güzelleştirici bir etkiye sahiptir. Eski Mısır ve Yunan toplumlarında süt kadınlar tarafından cildi güzel bir hale getirmesi için kullanıldı. Cleopatra süt banyosu yaparken, Yunanlı kadınlar ciltlerinde güzelliği uygulayabilmek için yoğurdu tercih ederlerdi. Süt, yanık tedavilerinde de kullanılmıştır. İçeriğinde bulunan A, D ve E vitaminleri ile süt, cildin genç kalmasını sağlayan doğal bir nemlendiricidir.

sut-banyosu-

Çikolatalı Süt Banyosu

3 Fincan Süt

5 Yemek Kaşığı Taze Kıyılmış Nane

3 Yemek Kaşığı Kakao

Yarım Fincan Tuz

1 Fincan Mısır Nişastası

Tüm bu malzemeleri geniş bir tabak içerisinde karıştırdıktan sonra, doldurduğunuz küvetin içerisine dökebilirsiniz. Süt banyonuzun keyfini dilediğiniz kadar sürdürebilirsiniz.

sütmaskesi

Süt ve Bal Karışımı Canlandırıcı Maske

3 Yemek Kaşığı Süt

3 Yemek Kaşığı Bal

1 Fincan Yulaf

Yukarıdaki tüm malzemeleri karıştırarak macun kıvamında bir karışım elde ediyorsunuz. Temizlemiş olduğunuz yüzünüze bu maskeyi sürün ve parmak uçlarınız ile masaj yaparak uygulayın. Yüzünüzü birkaç dakika sonra ılık su ile durulayın.

Cildi Nemlendiren Süt Maskesi

1 Bardak Süt

4-5 Adet Çilek

Çileği iyice ezip çıkan suyu bir bardağa dökün. Üzerine sütü ekleyin ve bu karışımı yüzünüze ve boyun bölgenize uygulayın, çok nemlendir özelliği bulunur ve haftada bir kullanıma uygundur.

 

136920976189803

Rahatlatıcı Temizleme Losyonu

1 Adet Papatya Çayı Paketi

2 Yemek Kaşığı Bal

1 Ufak Boy Salatalık

1 Yemek Kaşığı Süt

Bir fincan papatya çayı hazırladıktan sonra soğumaya bırakın. Dilimlediğiniz salatalıkların çatal yardımı ile suyunu çıkarın. Bal ve sütü salatalık suyunun içine ilave edin. Elde ettiğiniz losyonu pamuk yardımı ile yüzünüze sürün. Ardından yüzünüzü soğuyan papatya çayı ile yıkayın.

 

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Süt, süt ile yapılan maskeler, süt içindekiler, maske,  süt maskeleri, süt ile maskeler,  süt ne işe yarar, süt ne içerir, sütün yararları