Taş Devri (Paleo) Diyeti Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda sosyal medya da sanal ortamda sıkça ismini duyduğumuz ve birçok kişinin başarılı sonuçlar çıkarmasına yardımcı olan diyetlerden biride taş devri diyetidir. Birçok kişi tarafından paleo diyeti olarak da bilinen bu diyet amerikan bilim adamı Prof. Dr. Loren Cordain’dir. Colorado Üniversitesi beslenme ve egzersiz fizyolojisi alanında uzmanlaşmış bilim adamı taş devri diyeti ile ilgili yaptığı araştırmalar ve ilginç bilgiler ile birçok kişinin forma girmesine yardımcı olmuştur.

Bazı kurallara dayalı olarak yapılması istenen taş devri diyeti başta tuz, şeker ve un’un tamamen hayatımızdan çıkarılması gerektiği söylenmektedir. Bunun dışında işlenmiş olan salam, sosis gibi yiyeceklerin paleo diyeti yaparken tüketimi yasak. Yasaklı listesine rağmen lezzetli besinlerin tüketilmesi serbest olan bazı yiyecekler ise; organik tavuk, doğal balık, kayısı kıvamında haşlanmış yumurta, soğan ve sarımsak, doğal sağma inek sütü tüketimi serbesttir. Bunun dışında bezelye hariç fasulye, nohut gibi baklagiller haftada 1 kez tüketilmeli.

Taş Devri (Paleo) Diyeti Listesi

Sabah

– 2 adet yumurta ile hazırlanmış omlet.

– 1 parça peynir.Her çeşit olabilir

– 5 adet istediğiniz zeytin.

– 1 adet salatalık.

– 1 adet kırmızı tatlı biber.

– 2 tablet balık yağı.

Ara Öğün

– 2 adet ceviz.

Öğle

– Yaklaşık 1 porsiyon kadar dana ciğeri.

– 2 adet brokoli.

– 1 adet bürüksel lahanası.

– 1 adet kırmızı tatlı biber.

– 2 tablet balık yağı.

Ara Öğün

– 2 adet ceviz.

Akşam

– 1 porsiyon dana kuşbaşı.

– 2 adet brokoli.

– 2 adet brüksel lahanası.

– 1 adet kırmızı tatlı biber.

– 1 adet domates.

– 1 kase yoğurt.

– Eğer mevsimindeyse 1 adet mandalina.

– 2 tablet balık yağı.

Ara Öğün

– 2 adet ceviz.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

taş devri, diyet, taş devri diyeti, paleo, paleo diyeti, paleo diyeti nasıl yapılır, taş devri diyeti nasıl yapılır, meşhur diyetler, popüler diyetler, sağlıklı diyetler, en etkili diyetler, diyet nasıl yapılır, tok tutan diyetler, diyet yapmadan kilo verme yöntemleri, hangi diyeti yapmalıyım, taş devri paleo diyeti