Teff Tohumlu Çay Nedir? Nasıl İçilir?

Teff Tohumlu Çay Nedir? Nasıl İçilir?

Dünyanın bir ucunda yetişen özel, besleyici, bildiğimiz tahıllardan farklı olarak besin değeri yüksek bir tahıl türü teff Endonezya da bulunur. Yılın belli döneminde yetişen dünyaca ünlü bu tahıl türünün faydaları saymakla tükenmiyor. İnsanı şaşırtan derecede değerli ve kıymetli bu ürünü tüketmek elbette sağlığımıza çok faydalı olacaktır. Peki nedir teff tohumlu çay? Ne işe yarar?

Teff Tohumlu Zayıflama Çayı Faydaları Nedir?

Teff çayını ülkemizde genelde kilo vermek isteyen insanlar araştırmıştır fakat Teff tohumlu zayıflama çayı aslında her bireyin kullanımına uygun güç ve enerji deposu bir şifa kaynağıdır. Teff tohumu öncelikle kalsiyum, protein ve antioksidanlı içeriği ile vücudun ihtiyacı olan çoğu şeyi sağlamış bulunmaktadır. Teff tohumlu çay içerisindeki bu kalsiyum sayesinde kemik yapımızı, dişlerimizi, tırnaklarımızı güçlendirerek diş eti kanamalarını tırnak kırılmalarını önler özellikle menapozlu kadınlarda görülen kemik yapısının hassaslaşması sorununa destek vererek kolayca kırılan kemiklere güç verir. Teff tohumlu çay mide hazımsızlığı yaşayan kişilere de bir çözüm sunarak sindirimi kolaylaştırır. Yemeklerden sonra yaşadığımız hazımsızlık ve gaz problemlerinin oluşumunu önler. Ödem gidericidir. Metabolizmanın çalışmasına destek olur. Sağlık çalışan metabolizmada yağlar kolay yakılır ve vücuttan atılımı rahat gerçekleşir.Böylelikle dengeli ve uzun vadede rahat kilo verme çözümlenmiş olur.

Teff Tohumlu Zayıflama İçindekiler

Kalsiyum Protein Lifler ve antioksidanlar bulunmaktadır. Ürünün içeriğinde hiçbir kimyasal madde bulunmaz tamamen doğal bir tahıl çayıdır.

Teff Tohumlu Çay Kullanımı

Yemeklerden önce kullanılan teff tohumlu çay tamamen doğal bir üründür. Tahılın çay haline getirlmesiyle oluşturulan ürün kaynamış suya atılıp demlenir. İçimi lezzetli bir çaydır. Farklı bitkilerle de sentezlenerek hem hastalıklara karşı hem de bağışıklığın güçlendirilmesine imkan sağlar.