Tip 2 diyabet tedavisi

Tip 2 diyabet tedavisi

Pankreasın salgıladığı insülini vücudun gerektiği şekilde kullanmamasından husule gelerek, sürekli idrar çıkma, sık sık su içme, çok yemek yeme, kilo kaybı ve plazma kan glukoz düzenin yükselmesi gibi belirtilerle Tip 2 diyabet hastalığı kendini göstermektedir. Tip 2 diyabet hastalığı aynı zamanda kişide yorgunluk, kuru ve kaşıntılı bir cilde de sebep olurken, bunun yanı sıra ciltte oluşan yaralarında geç iyileşmesine sebep olur. Daha birçok şikayetlere yol açan Tip 2 diyabet hastalığının tedavisi ise şöyledir:

Her tip diyabet hastalığında olduğu gibi Tip 2 diyabet hastalığında da temkinli davranmakta fayda var. Tedavide ilk basamak yaşam kalitesinde bir takım değişiklikler yapmaktır. Özellikle beslenme alışkanlığında yapılacak değişikler Tip 2 diyabet tedavisi için önemli bir adımdır. Beslenme alışkanlığının değiştirilmesi ve hastalığa göre uygun bir şekilde düzenlenmesinin yanı sıra egzersizin ve sporunda önemli bir yeri bulunur.

Beslenme alışkanlığında yapılan değişikler, egzersiz ve spor, yaşam kalitesinde ki yenilikler yeterli bir tedavi sağlamaz ise Tip 2 diyabet hastalarına ağızdan hap olarak alınan şeker düşürücü ilaçlar verilerek kan şekeri normal düzeyde tutulmaya çalışılır. Fakat bazı hastalar için kan şekeri insülin kullanımı ile düşürülür. Bu tür vakalarda hekim tarafından uygun dozda verilen insülin enjeksiyonları ile tedavi desteklenir.

tip 2 diyabet, tip 2 diyabet hastalığı nasıl geçer, tip 2 diyabet hastalığı tedavisi, tip 2 diyabet hastalığının tedavisi, tip 2 diyabet nasıl geçer, tip 2 diyabet nasıl tedavi edilir, tip 2 diyabet ve tedavisi, tip 2 diyabetin tedavisi, tip 2 diyabetten kurtulmak için