Yemek Yerken Sakın Su İçmeyin!

Beslenmede yapılan bir takım yanlışlıklar hastalık veya kilo olarak da geri döndüğü belirtilmektedir. Uzmanların yaptığı açıklamalarda da mümkün olduğunca dikkat  edilmesi gerekmektedir. Aç değilseniz yemeyin ve yerken de yüzde 75 doyma kuralını uygulamalısınız. Evde ya da dışarıda yerken mümkün olduğunca basit bir şekilde beslenmenize dikkat etmelisiniz. En fazla 3 ile 4 yiyeceği karıştırmalısınız. Bununla birlikte mevsimlere göre beslenmeyi de ihmal etmemelisiniz.

yemek-yerken-sakin-su-icmeyin--5867278

Yaz aylarında sulu ve serin gıdalar, kışın sıcak ve kuru gıdalardan tüketmeye özen göstermelisiniz. Tatlandırıcı ve şeker kullanmaya da dikkat etmelisiniz. Yiyecekleri de 30 ile 40 kere çiğnemelisiniz. Ağızda çiğnenen asidik gıdalarda alkali olurlar ve midede o denli az asit oluşturulmaktadır. Bu da kilo vermeye yardımcı olur. Yemek sırasında da su ya da sıvı tüketmeyiniz. Sindirim yavaşlar, fermantasyona izin verecek şekilde de tükürük ve mide salgıları da sulanır. Öğün aralarında da günde toplam 10-12 bardak yani 2 litre su tüketmelisiniz.

limonlu-su-icmek-icin-20-sebep-5433142

Sabahları kalkınca 2 bardak kahvaltıdan sonra 2 bardak yemekten sonra ise 2 bardak akşam yemeklerinden sonra da yatmadan önce 2 bardak su içemeye özen göstermelisiniz. Çok ağır bedensel çalışmayanlardansanız daha hafif beslenme de gayret göstermelisiniz. Yemeklerinizi sakin bir ortam da oturarak huzurlu bir şekilde tüketin. Ne kadar hızlı yerseniz o kadar da yavaş hazmedersiniz. Bu da kilo almanıza neden olmaktadır.  Hastayken ateşiniz var ise sindirim sistemi kapanır ve çalışmaz. Yediğiniz hemen her şey kalır, asit ve toksin üretmektedir. Bu durumlarda da oruç tutmak iyi gelecektir. Unutmamanız konular arasında da yerini alabilecek olan ne yediğinizdir. Ama daha da önemlisi ne kadar yediğinizdir. Beslenme uzmanları da, beslenmede yapılan yanlışların hastalık veya kilo olarak da geri döndüğü belirtilmektedir.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız;

yemek yerken sakın su içmeyin, diyet, sağlıklı beslenme, yemek yerken su içmeyin, su, suyun faydaları, sabah, sabahları su içmenin faydaları, nasıl beslenilmeli, sağlıklı beslenmenin yolları