Yumuşacık Eller için Doğal Öneriler

Her bayan ellerinin yumuşacık olmasını ister. Kuru ve pütür pütür olmuş eller ve çatlaklar ev hanımlarının sık karşılaştığı durumlardan olmakta. Eller çok sık su ve deterjanla temas ettiği için mineralleri yok ederek tırnaklarınızın kolayca kırılmasına ve yumuşamasına neden oluyor. El banyosu ve kompres, yıpranmış ellerinizin kendilerini yenileyebilmeleri için kolay bakım yöntemleridir. İşte bunların dışında evde de uygulayabileceğiniz tırnaklarınızın ve ellerinizin harika görünmesini sağlayacak basit ama etkili öneriler işte şunlar.

el-bakimi
Nemlendirici maske
Elleriniz çok kuruduysa bu karışım tam sizin için ideal. Bir adet haşlanmış patatesi ezip, içine biraz vazelin ve kutu papatya çiçekleri katın. Biraz karıştırıp elinize sürün. Daha sonra elinizi pamuklu bir mendile sararak yarım saat kadar bekletin. Ardından ılık suyla durulayın.
Yağlarla el bakımı
Yumuşacık ellere sahip olmasının yanında hoş kokması da her kadının hoşuna gidecek bir özelliktir. Bunun için 3 damla lavanta yağı, 2 damla bergamot yağı ve 10 damla badem yağını 1 tatlı kaşığı gliserin ile harmanlayın. Malzemeyi bir kabın içindeki sıcak suya ekleyip karıştırın. Ellerinizi 20 dakika boyunca bu suyun içerisinde tutun. Sonra ovuşturarak kalan yağı da deriye yedirin.
Rezeneli el bakımı
8 yemek kaşığı rezene tohumunu havanda hafifçe ezdikten sonra 2 su bardağı 2 su bardağı kaynar suyla karıştırın. 15 dakika demlendikten sonra süzün. Elleriniz çok su ile temas ettiği taktirde, mutlaka bu bitki çayının içinde 2-3 dakika bekletin ve canlanmalarına yardımcı olun.

251bbe9aevde-manikur4
Badem yağı masajı
Soğuk havalar ellerin çok çabuk çatlamasına ve derinin kalınlaşmasına sebep olur. Badem yağı bu konuda en büyük yardımcınız olacaktır. 2 yemek kaşığı badem yağını benmari usulü 37-40 derece sıcaklıkta ısıtın. Dairesel hareketlerle önce elinizin üstüne, sonra da avuçlarınıza doğru masaj yaparak derinize yedirin ve ellerinizin birkaç dakika sıcak kalmasını sağlayın.
Soğan suyu masajı
Kuru soğanın öz suyu ile tırnaklarınıza masaj yapabilirsiniz. Böylece sertleşmelerini sağlayabilir ve kırılmalarını önleyebilirsiniz.

kisin-el-bakimi

 

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

el bakımı, el bakımı doğal, yumuşacık eller, el bakımı nasıl yapılır, el bakım maskesi, soğan suyu masajı, badem yağı masajı, rezeneli el bakımı, yağlarla el bakımı, nemlendirici maske